Матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні
День Збройних Сил України
6 грудня 2019 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів приурочених Дню Збройних Сил України. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.
Вчителем фізичної культури Рюміним Володимиром Вікторовичем були організовані спортивні змагання між учнями 7 - 8 класів та учнями 1-2 класів, на яких учні продемонстрували свої морально-вольові якості: силу волі, наполегливість, рішучість, упевненість, взаємопідтримку.
Всі учасники проведених заходів зрозуміли основне – тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.
День гідності та свободи
в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів
«Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…»
Шість років відділяють нас від початку Революції гідності – часу, коли в холодні листопадові дні люди вийшли на Майдан, щоб сказати «Ні» поверненню до диктатури, «Так» – шляху до Європи. Коли кращі з кращих віддали своє життя за право жити у вільній державі.
Народ назвав їх Небесною Сотнею – українців та іноземців, які загинули в Києві на Майдані. Вони пішли у Вічність – за честь, за волю, за право бути Громадянином.
З нагоди Дня гідності і свободи, в пам’ять людей, які віддали своє життя за рідну землю, за країну у Любимівській школі І-ІІІ ступенів було проведено виховні заходи.
Їм, мужнім, незламним українцям та їхнім побратимам, чиї душі на небесах, був присвячений патріотичний урок «Країна нескорених» у 1 класі. Маленькі школярики, стаючи на шлях, який веде до дорослого життя прилучались і починали пізнавати перші сторінки історії своєї країни. Притихлі і уважні вони подивилися відеохроніку, яка повідала про ті трагічні події. Ось вони постали перед ними, Герої Небесної Сотні. Вони згасли, як зорі, але житимуть в нашій пам’яті вічно. Взагалі, урок проходив в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній, демократичній, правовій державі.
Розчулені і схвильовані першокласники розуміли, якою дорогою ціною завойовується щасливе дитинство, спокійні сонячні дні, тихі родинні вечори.
Вшанування пам’яті людей, яких було вбито в мирний час, закінчилося хвилиною мовчання.
Ще довго буде Україна оплакувати своїх героїв, матері – синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.
Оберіг захиснику України
У березні 2019 року в Херсонській області проводився обласний заочний творчий конкурс «Оберіг захиснику України».
Метою конкурсу є формування учнівської молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному та культурному житті країни, пошук та розкриття юних талантів.
Звісно, учні Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів не могли залишитись осторонь і взяли в ньому участь. Класні керівники залучили дітей до виготовлення робіт, зацікавили та мотивували їх. Школярі з ніжність виготовляли композиції, сувеніри та іграшки вкладаючи в них часточки своїх душ. Адже вберегти від лиха може лише той оберіг, який виготовлений з любов’ю та чистими помислами.
За підсумками конкурсу учень 7 класу Кобець Денис посів ІІ місце у середній віковій групі. Він виготовив оберіг «Куб», виготовлений у техніці вишивання хрестиком, який складається з шести рун, кожна з яких має своє магічне значення. Адже, із стародавніх часів, проводжаючи хлопців до війська, кожна мати, сестра, наречена давали їм в дорогу оберіг, що мав захистити їх у скрутну годину.
Головним результатом конкурсу є те, що учні отримали безцінний досвід, відкрили свої душі для добра, віри, виявили прагнення допомогти, підтримати людей, котрі щодня віддають за нас свої життя.
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. Того дня до Середньої Азії з півострова був відправлений перший ешелон з кримських татарами. Усього депортували більше 180 тисяч людей. Внаслідок депортації загинув майже кожний другий представник кримськотатарського народу.
В Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося засідання круглого столу 8-9 класів на тему «Цей день в історії: День вшанування жертв депортації кримськотатарського народу», проведене вчителем історії Лім Юлією Вікторівною. Метою цього заходу було ознайомлення учнів з причинами депортації кримськотатарського народу, визначення масштабів, напрямків, умов, та організацію процесу переселення, характеристика суспільно-політичних процесів в СРСР, які активізували самовільне повернення татар на свою батьківщину і їх подальшу долю. Під час засідання круглого столу учні розповідали про трагічні події 18 травня 1944 року. Ключовим питанням цієї дискусії було: «Як вплинула депортація кримських татар на долю цього народу та його сучасне положення?» Учні аналізували офіційні документи, свідчення очевидців цієї трагедії. Використовуючи методики критичного мислення, учасники дискусії обговорювали питання: «Як ви вважаєте, чи за вчинки окремих людей повинен відповідати весь народ?».
Підсумком стали слова одного з учнів: «Ця трагедія ніколи не повинна повториться. Це наша історія. Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати, що довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності. І для нас, громадян України, головне – загальнолюдські цінності: толерантність, повага до прав людини, свобода".
9 травня 2019 року
Символ твоєї свободи. 100 років Державному гербу України
Тризуб, як універсальний символ, давно став знаковим для українців усього світу. За часів Русі він був символом князівського роду Рюриковичів. А в часи Української Народної Республіки Тризуб київського князя Володимира затвердили як державний герб, у такий спосіб засвідчивши спадкоємність традиції. Автором його проекту був художник Василь Кричевський. Після проголошення незалежності цей символ перейняла й нова самостійна Україна. Нині Тризуб став одним із маркерів української ідентичності.
В Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів в Кімнаті патріотичного виховання створено виставку «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», яка розкриває вікову історію одного з головних символів України — Тризуба. Вчителем історії Лім Юлією Вікторівною проведено інформаційну екскурсію для учнів 5-9 класів. Вчитель ознайомив учнів з подією, яка відбулася сто років тому, у 1918 році, а саме коли власницький знак із монет часів князя Володимира Великого ліг в основу зображення герба та печатки Української Народної Республіки. Повідомила, що упродовж усього XX століття тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана. Виставка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення.
Тризуб закарбувався у народній свідомості. Він представляє нашу державу у зовнішніх відносинах і є впізнаваним.
Суспільство має шанувати свою державу. Воно має перейматися її проблемами. Це можливо лише при вихованні глибокої поваги до символіки нашої держави. Добре, що ми знаємо гімн, шануємо прапор і герб. Але надзвичайно гірко, що це усвідомлення дається нам такою дорогою ціною».
Українська революція 1917-1921 років
Українська революція 1917-1921 років – це національно-визвольна боротьба українського народу за незалежність та створення власної держави. Її очолила Українська Центральна Рада, що стала представницьким органом українських демократичних сил. Хоча революція не досягла своєї мети, вона започаткувала процес формування сучасної української нації та відновила традицію українського державотворення.
На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» 3 квітня 2019 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів вчителем Рюміним Володимиром Вікторовичем було проведено інформаційну годину «Українська революція. Втрачена держава» з учнями 5 та 8 класів.
Метою заходу є вшанування учнями традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової звитяги захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки.
Учні разом з вчителем з зацікавленням переглянули презентацію на тему «Сторіччя Української революції 1917-1921 років», заслухали повідомлення учнів 8 класу Вишнякова Олександра та Бардюкова Євгена разом з презентацією на тему «100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» Мацко Марини, Петровської Софії та Стоянової Ксенії про історичне значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття.
Національна гвардія України . Честь. Мужність. Закон.
22 березня 2019 року в Любимівській загальноосвітній школі I-III ступенів вчитель Загорський Олег Антонович провів для учнів 5 класу виховний захід «Національна гвардія України. Честь. Мужність. Закон.»
Метою проведення заходу було ознайомлення учнів із становленням Національної гвардії, яка створена на базі внутрішніх військ МВС України, її символікою і традиціями, що ведуть свій початок від глибини віків до сьогодення.
На початок заходу лунає Державний Гімн України. Ведучі Куртасанов Артур і Ткаченко Лариса познайомили із темою виховної години: «Сьогодні ми зібралися, щоб дізнатися про День національної гвардії України.»
Учні виконали пісню «Як у нас на Україні». Далі виступив класний керівник – Загорський Олег Антонович. Він ознайомив учнів про маловідомі сторінки та героїчні подвиги військовослужбовців під час захисту свого народу в різні часи. Захоплююча розповідь супроводжувалась цікавим патріотичним відео, яке висвітлило основні завдання Національної гвардії України.
Учень 5 класу Куртасанов Артур презентував для однокласників виступ на тему «Національна гвардія сьогодні – оплот суверенітету держави». Наші захисники роблять все необхідне задля відстоювання незалежності, територіальної цілісності та суверенітету України.
Хай на землі лунає сміх
І щастя хай рікою ллється!
Зі святом Вас вітаємо всіх!
Хай все в житті вам удається.
Вони для нас виборюють життя…
У Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 14 березня 2019 року відзначали День українського добровольця.
Для учнів 4 класу було проведено урок мужності «Вони для нас виборюють життя…». Мета цього заходу – розвивати в учнів любов до України, почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну в 2014 році, почуття національної самосвідомості та громадянської активності, вироблення в учнів активної життєвої позиції.
Урочистий захід відкрили ведучі Безверхня Катерина та Трещова Валентина (учениці 4 класу), які звернулися до школярів із закликом бути патріотами своєї країни, а це значить виявляти любов до свого народу, бути мужніми, гідними і відважними захисниками своєї Батьківщини, бо найбільше і безцінне багатство для кожної людини – це Батьківщина.
Хвилиною мовчання вшанували добровольців, які з перших днів АТО сміливо захищали східний кордон України та не повернулися до рідних домівок. Вшанували також борців за свободу, які загинули під час Революції Гідності. Усі учасники заходу переглянули відео, почули вірші та сучасні пісні про героїв сьогодення.
Ми розмовляли про звичайних українських громадян які кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини спочатку пішли на майдани, а потім першими протистояли озброєним формуванням загарбників Донеччини і Луганщини. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повісток. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в добровольчі батальйони, ставали волонтерами.
Їх зусилля не були марними - вони зупинили агресора. Та ми, діти України, мріємо про мир і спокій на рідній землі.
День початку кримського спротиву
25 лютого 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг жителів Криму на підтримку подій Революції Гідності та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Автономної республіки Крим. І тому цей день вважається Днем початку кримського спротиву російській окупації.
З метою відзначення цієї пам’ятної дати в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів був проведений захід «День початку кримського спротиву» з учнями 7-8 класів.
Ведучі Бойко Тетяна, Папікян Аванес та Вишняков Олександр познайомили всіх присутніх з подіями, які відбувалися 25 лютого 2014 році у місті Сімферополі Автономної республіки Крим.
Вчитель Рюмін Володимир Вікторович розповів учням про ці героїчні події, про людей, які не побоялися під прицілом «зелених чоловічків» відстоювати територіальну цілісність України.
Цей день залишиться назавжди в пам’яті людей, як приклад мужності і відваги.
А Сотня відлетіла в небеса…
У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.
З нагоди цієї дати з учнями 2 та 4 класів Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено урок мужності «А Сотня відлетіла в небеса…», приурочений вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Метою заходу було не тільки прагнення нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.
Вчитель початкових класів Гринцевич Олена Вікторівна нагадала присутнім про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну, підкреслила, що з події Революції Гідності почався новий етап розвитку Незалежної України. Школярі переглянули фільми «Реквієм по Небесній Сотні» та «Україно, встань з колін» .
Насамкінець ведучі звернулися до присутніх:
А український дух – ординцям не убити,
Народ наш був і є – в нас європейська путь!..
Бринить життя струна;
весна, і зійде жито.
Й герої серед нас, бо в пам’яті живуть!
День пам’яті Героїв Крут
Сьогодні 29 січня 2019 року в Україні відзначається 101-річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
29 січня – трагічна сторінка в історії України. 101 рік тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні.
В День пам’яті Героїв Крут в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого вчителем історії Лім Юлією Вікторівною проведено інформаційну годину для учнів 9 класу «Битва під Крутами: вони були такими молодими…». На ній було вшановано подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Бібліотекарем Тутовою Оксаною Вадимівною організовано тематичну виставку книжок та літератури «Крути – символ героїзму українського юнацтва», де учні можуть ознайомитися з цікавою інформацією про подію.
Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.
Герої на вмирають
З метою належного відзначення річниці подій Революції Гідності, вшанування громадянського подвигу її учасників, національно-патріотичного виховання дітей, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів був проведений урок мужності «Герої не вмирають!».
Ведучі Коваленко Вікторія та Мацко Марина нагадали всім присутнім про події, які відбувалися п’ять років тому. 21-го листопада 2013-го на Майдані розпочався масовий протест, який переріс у криваві події, які стали початком Революції Гідності. Влучно, чітко учні 7-8 класів ознайомили всіх із хронологією визначальних подій народного руху за незалежність, свободу та самовизначення.
Згадали всіх тих, хто не повернувся додому з кривавого майдану у Києві. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв Небесної Сотні, учасників АТО, які віддали свої життя за те, щоб змінити хід історії нашої держави й дати українській нації шанс на гідне майбутнє.
Учні організували фотовиставку «Герої Майдану» та переглянули документальний фільм «Зима, що нас змінила», присвячений подіям Революції Гідності.
Революція 2013-2014 років – це не протистояння Заходу й Сходу – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх померти.
Горнусь до тебе, Україна, як син до матері, горнусь
Щороку 22 січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
21 січня 2019 року у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів класний керівник Загорський Олег Антонович у 5 класі провів виховну годину присвячену Дню Соборності України на тему «Горнусь до тебе, Україна, як син до матері, горнусь». Захід був підготовлений і проведений з метою розширення поняття учнів про єдність України, незалежність і суверенність нашої держави; сприйняття формування національної свідомості школярів, розвитку активної громадської позиції щодо єдиної, цілісної держави; виховання майбутніх захисників своєї Вітчизни.
У ході виховної години учні переглянули презентацію «Україна – незалежна держава», обговорили питання: «Чи вважаєте ви себе патріотами своєї держави?». Діти ознайомилися із матеріалами у кімнаті патріотичного виховання та утворили ланцюг єдності. Учні Куртасанов Артур, Чакал Евеліна, Ткаченко Лариса провели літературне читання поезій про відданість і любов до Батьківщини.
Підсумував захід класний керівник такими словами: «Будьмо мужніми і своїми маленькими вчинками борімося за мир, за вільну, сильну нашу Україну. Слава Україні! Слава нації!»
Мужність та відвага крізь покоління
Ми, нащадки тих славних лицарів, мусимо знати наше минуле. А хлопці мають готуватися, за прикладом козаків, до служби у війську. І хоча країна наша мирна, та ми ж повинні вміти в разі потреби захистити свою землю, як це робили козаки.
З метою зацікавити учнів історією свого народу, розширити їх уявлення про військові традиції України, козацтво та його звичаї, збереження історичної та культурної спадщини українського народу, його героїчних традицій, сприяння формуванню в учнів високої патріотичної свідомості і національної гідності 5 грудня 2018 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулися змагання, присвячені Дню Збройних Сил України «Мужність та відвага крізь покоління».
Хлопці куреня «Військова чайка» (6 клас) змагалися проти хлопців куреня «Стрільці» (7 клас), демонструючи свою спритність, витривалість, розумові здібності.
На початку заходу звучали українські народні та козацькі пісні. Дуже весело та завзято пройшли такі конкурси: «Військова естафета», «Перетягування канатів», «Бій мішками», «Стрілецький», «Заспіваймо пісню веселеньку».
Перемогу отримав курінь «Стрільці» (7 клас). Місяць Єгор був нагороджений грамотою в конкурсі «Влучний стрілець».
Наша пам'ять про славне минуле українського війська повинна підкріплюватися добрими справами. Ми йдемо тією ж дорогою, якою йшли наші пращури. І ми маємо лишити по собі добрий слід!
Голодомор – біль серця всієї України
Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок - Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.
З метою ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу, навчити бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено тематичний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України», який підготовили учні 7 та 9 класів (класний керівник Бардадим Наталя Миколаївна).
Гончарова Ольга, Поливода Ельвіна, Маняк Олег, Кобець Денис, Сенега Антон зачитали свідчення людей, які були очевидцями подій 1932-1933 років.
Учні розказали присутнім про кривавий злочин, здійснений урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території України. Це було продумане винищення нації.
Для вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні була оголошена хвилина мовчання, запалені свічки. Всім присутнім була надана можливість переглянути відеосюжети документальних фільмів «Голодомор. Україна ХХ століття», «Спогади очевидців».
Педагог-організатор Бардадим Наталя Миколаївна закликала озирнутися в минуле, щоб осмислити історію і зробити висновки, аби трагедії народу ніколи не повторилися необхідно, щоб руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними.
Пам`ять про ті часи вкарбувалась у свідомість наших співвітчизників назавжди, вона болем проймає серця людей, є насправді невмирущою і передаватиметься з покоління в покоління.
Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!
Рідний край… Золота чарівна сторона. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народилися і живуть.
З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про її щирий, веселий і працьовитий народ, про лани широкополі, і Дніпро, і кручі, гаї зелені.
Рідний край… Він починається від батьківського порога, стежини, стрункої тополі, твоїх воріт з барвінку, який ніжно стелиться по садочку.
Моя Україно!
На росах, на водах
На всіх переходах
Курличеш мені в журавлиних ключах.
Моя Україно, родина-країно,
Ясні небеса в материнських очах.
Я чую твій голос,
Пшеничний твій колос.
І душу мені засіває зерно.
Моя Україно, колиско-калино,
Пізнати тебе мені щастя дано.
З тобою розлука - гірка моя мука,
Печаль журавля, без гнізда в чужині.
Моя Україно, білявко-хатино,
З твойого вікна світить доля мені.
З цих чарівних слів розпочався виховний захід «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!» з учнями початкової ланки Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя Мартиненко Альони Сергіївни.
Під час заходу учні ознайомились з історією і традиціями нашої батьківщини, закріпили знання про символи та символіку України, переглянули відеоролики про неймовірну красу рідного краю та видатних її діячів. Учні 4 класу виступили з гарними словами про нашу Батьківщину, та на згадку запропонували виготовити птаха миру – голуба, щоб приносив щастя нашій країні та сім’ям наших вихованців.
Найсвятішими для кожного з нас є слова: Україна, Батьківщина. Адже Батьківщина - це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти народився і виріс, де минули найкращі роки твого життя.
Усе моє, все зветься Україна!
21 листопада - початок Революції Гідності. До відзначення цієї дати у 3 класі Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вчителем Кобець Іриною Володимирівною було проведено тематичну виховну годину присвячену Революції Гідності. Мета заходу - вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Під час заходу учні пройшли етапами Революції Гідності, згадали основні події тих днів, познайомилися з героїчними сторінками новітньої історії України, переглянули відеофільм «Зима, що нас змінила» та взяли участь у конкурсі малюнків «Ми за мир!». На виховний захід завітали учні 5 класу, які підготували повідомлення на тему: «День Гідності та Свободи».
На завершення заходу школярі запалили свічки та вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання. Світло цих свічок - данина тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
День української писемності
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова. Із здобуттям Україною незалежності одне з найважливіших завдань, що постало перед державою, – це утвердження української мови як державної.
В Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено низку заходів, спрямованих на підтримку рідної мови, її пропаганду і популяризацію та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.
А розпочалося святкування тематичною лінійкою «Шануймо рідне слово». Під час святкування учні початкових класів потрапили у казку, зустрілись з героями Мовного Королівства. Вони допомагали Королеві Мові «мирити» слова, розшифровувати привітання, розшукувати загублені букви і слова.
Слід сказати, що в конкурсі читців-декламаторів учень 1 класу Ткаченко Кирило, учениця 2 класу Скрипець Софія, учень 3 класу Зігінов Артем та учениця 4 класу Безверхня Катерина виявили себе як найкращі декламатори поезій про рідну мову, продемонстрували акторські здібності.
Цікавим був літературно-мовний КВК для учнів 5-6 класу, який пройшов під девізом «Мова – коштовний скарб народу». Його підготували та провели вчителі Мартиненко Альона Сергіївна та Кобець Ірина Володимирівна. Учні 7–9 класів під керівництвом учителів Гринцевич Олени Вікторівни та Бардадим Наталії Миколаївни стали активними учасниками вікторини «Борімося за красу мови…».
Усі ці заходи гуртують усіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.
Українська революція 1917-1921 років
Українська революція 1917-1921 років – це національно-визвольна боротьба українського народу за незалежність та створення власної держави. Її очолила Українська Центральна Рада, що стала представницьким органом українських демократичних сил. Хоча революція не досягла своєї мети, вона започаткувала процес формування модерної української нації та відновила традицію українського державотворення.
На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» 7 жовтня 2018 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів педагогом-організатором Бардадим Наталією Миколаївною проведено інформаційну годину «Українська революція. Втрачена держава» з учнями 5 та 9 класів. Учні разом з вчителем з зацікавленням переглянули презентацію на тему «Сторіччя Української революції 1917-1921 років», заслухали повідомлення учнів 9 класу Білоус Тетяни та Гончарової Ольги про історичне значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, їх впливу на процеси відновлення Української незалежності у 1991 році, сучасну консолідацію українського суспільства.
Інформаційну годину проведено з метою вшанування учнями традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової звитяги захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки.
Моя країна – Україна!
Тема патріотизму завжди була актуальною. Як пробудити й розвинути в дитині почуття любові до Батьківщини? А більше розвинути те, що закладене природою, батьками, усім укладом життя українського народу. Не можна змусити любити рідний край. Відповідь одна… Потрібно знайти особливі слова, дібрати цікавий матеріал про історію України, трудові й бойові звитяги українського народу, його традиції й культуру для того, щоб мотивувати інтерес дитини до всього українського, який згодом трансформується в почуття любові.
Саме такий підхід покладено у виховний захід «Моя країна - Україна» з учнями 1 класу який було проведено в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя Мартиненко Альони Сергіївни.
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А. Камінчук
Цими словами розпочався виховний захід. Вчитель ознайомила учнів з історією рідного краю, його традиціями і сучасністю. Учні здійснили заочну подорож Україною, зупинялись в цікавих місцях та знайомились з нашою прекрасною Батьківщиною.
З великим захопленням учні вислухали повідомлення один одного про рідний край, виконали цікаві завдання та фізкультхвилинку патріотичного спрямування. Протягом заходу створювали та в кінці презентували лепбук «Моя країна - Україна»
Сьогодні вкрай важливо щоразу підкреслювати, що будь-яка країна може бути зруйнована, якщо її громадян не об'єднує любов до землі, на якій вони живуть, бажання зробити життя на цій землі кращим. Багато чого залежить від нас самих, від самоповаги, усвідомлення себе вільними й сповненими творчої енергії людьми, які будують громадянське суспільство на ідеях добра, милосердя, любові до ближнього заради кращого майбутнього України.
Звільнення Іванівського району
від німецько-фашистських загарбників
Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов... Перед очима постають ті дні, коли наш народ, дорогою ціною, несучи основний тягар війни, крок за кроком наближав час звільнення своєї землі від нацистських загарбників.
19 вересня 1941 року Іванівку окупували гітлерівці. Силою зброї вони намагались примусити населення коритися «новому порядку», принижували гідність людей, забирали худобу, хліб та інші продукти. 107 юнаків і дівчат силоміць вивезли на каторжні роботи до Німеччини. Грабунки й насильства тривали понад два роки.
Війська 44-ї армії 4-го Українського фронту 29 жовтня 1943 року визволили Іванівку від німецько-фашистських окупантів, а 31 жовтня 1943 року Іванівський район був звільнений повністю.
24 жовтня в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 8 класу вчитель історії Лім Юлія Вікторівна провела історичну годину «Часи пройшли, роки минули, та ми героїв не забули» присвячену звільненню Іванівського району від німецько-фашистських окупантів. На прикладах історичних фактів дітям було показано, якою ціною далась перемога у війні. Учні виступили із заздалегідь підготованими повідомленнями про героїчні подвиги співвітчизників які були мужніми і непереможними воїнами за свободу рідної землі. Вчитель та учні вшанували пам'ять тих, хто загинув захищаючи рідну землю.
Ми в неоплатному боргу перед тими, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим. У цей день із особливим відчуттям неоплатного боргу ми віддаємо данину пам’яті воїнам, які відстояли рідну землю у роки війни, подарувавши можливість усім нам виховувати своїх дітей та онуків під мирним небом.
Нехай розвивається наша рідна земля, а життя кожної родини буде наповнено радістю, благополуччям і впевненістю у завтрашньому дні.
Квест до Дня захисника України
«Стежками історії козацтва»
Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освідченню людиною треба знати минуле свого народу, його історію. Ми з вами живемо на славній землі і повинні знати про славні діла своїх предків – запорожців.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії.
З метою поглиблення знань учнів про історію козацтва, героїчне минуле України, 11 жовтня 2018 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів була проведена гра-квест «Стежками історії козацтва».
Учні 5-9 класів утворили курені, придумали їм назву та вибрали отаманів. Головним завдання гри було подолати дніпровські пороги – «Звонецький», «Ненаситець», «Будило», «Козацький», що під силу лише справжнім знавцям козаччини.
Козацькі курені змагалися в умінні співати, в конкурсах: «Збирання врожаю», «Втеча з полону», «Стрибки жабкою та в мішках», «Забави кашоварів», у вікторині «Чи знаєш ти добу козацтва?».
Під час проходження квесту учні пригадали славні сторінки нашої історії, позмагалися у спритності та витривалості та переконалися, що вони є справжніми нащадками славних предків-запорожців.
Минуле стукає в наші серця
Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
19 вересня 2018 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено урок пам’яті «Минуле стукає в наші серця»
Метою заходу було вшанування пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями мільйонів співвітчизників в 1932–1933 роках, ознайомлення вихованців трагічним минулим нашого народу; прищеплення поваги до історії України, її славетних та трагічних сторінок, виховання особистісних рис громадянина України, почуття патріотизму, активної громадянської позиції.
Класний керівник 4 класу Гринцевич Олена Вікторівна продемонструвала учням відеофільм «Жнива розпачу». Ведучі прочитали тяжкі вірші та закликали всіх присутніх пом’янути жертв голодомору хвилиною мовчання. Під час проведення заходу звучали записи класичної музики: «Реквієм» Моцарта, «Соната» Бетховена та пісня «Свіча» у виконання Оксани Білозір. Четвертокласники знову змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу.
Вірю в майбутнє твоє, Україно!
День Незалежності України – це горде національне свято, яке знаменує єдність, міцність волі і духу українського народу в усіх куточках нашої країни.
У наші дні, коли День Незалежності набув справжнього значення і став правдивим святом для всіх патріотів України, благородні воїни знову захищають суверенітет і незалежність рідної землі, відстоюючи її територіальну цілісність і доводячи всьому світу свою незламність.
З нагоди головних державних свят нашої країни – Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора 20 серпня 2018 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено районний захід «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».
На святі були присутні педагоги та найактивніші учні нашої школи, які не зважаючи на літні канікули, з радістю відгукнулися на участь в цьому заході. На свято були запрошені почесні гості: сільський голова села Любимівка Николин Зіновій Степанович, учасники бойових дій в зоні АТО Шкарін Олексій Сергійович, Романчук Олександр Васильович. Традиційно більшість присутніх була у вишиванках.
Ведучі - Папікян Аванес, Гончарова Ольга та Поливода Ельвіна нагадали історію синьо - жовтого прапору, гімну України, сподвижників-борців, які потом і кров’ю боролися за незалежність нашої держави. Учасники заходу разом виконали Державний Гімн України. На святі лунали українські пісні: «Молитва за Україну», «Вона, як сонце», «Пісня на добро», «Заспіваймо пісню про Україну». Учні 4 класу під керівництвом Мартиненко Альони Сергіївни продемонстрували танок «На нашій Україні».
На завершення заходу була виконана танцювальна композиція флешмоб «Нам потрібне мирне небо». Усі учасники свята утворили загальне коло і створили карту України з голубом миру, поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам-визволителям.
Конституція – оберіг нашої державності
14 червня в пришкільному таборі «Калинонька» Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося свято, присвячене Дню Конституції України.
Свято почалося з інформаційної сторінки «Історія української Конституції», під час якої учні пригадали етапи українського державотворення, ознайомилися з історією написання Конституції України від часів Пилипа Орлика до наших днів.
З метою збагачення знань дітей про рідний край, Україну, сприяння розширенню кругозору дітей, інтересу до історії рідної землі, її культури, побуту, традицій та звичаїв була проведена пізнавально-розважальна гра «Я люблю Україну».
Любити Україну – це знати її історію, мову, звичаї, традиції, берегти й охороняти природу, розвивати культуру. Діти залюбки декламували вірші співали пісні, розвивали свої інтелектуальні та акторські здібності. В грі приймало участь дві команди «сині» та «жовті». Гра складалася з 6 раундів чесної і захопливої боротьби. Між раундами звучала для всіх знайома мелодія, діти вгадували та співали українські пісні. Гра закінчилося перемогою «жовтих», але всіх об’єднала пісня про Україну, яку виконали всі учасники свята.
Для учнів 1-4 класів було проведено свято «Подорож по Україні». Діти мандрували по зупинкам «Столична», «Поетична», «Мовна», «Гумористична», «Пісенна», «Загадкова», «Театральна» та збагатили свої знання про рідну Україну, її природу, народні звичаї.
На завершення заходу учні відвідали кінозал, де відбулося знайомство з мультиплікаційним проектом «Моя країна – Україна», завдяки якому можна мандрувати країною просто, не встаючи зі своїх стільців.
День вишиванки в Любимівці
Сьогодні вся наша країна святкує День Вишиванки. У такий спосіб українці намагаються зберегти споконвічні народні традиції. Автором цієї ідеї є студентка історичного факультету Чернігівського національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Святкування щороку відбувається в третій четвер травня.
17 травня 2018 року учні та вчителі Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяли участь у Всеукраїнському Дні вишиванки, яке покликане об’єднати українців навколо спільного символу – вишиванки.
На подвір’ї рідної школи під музичний супровід учні старших класів були задіяні у флешмобі «Вишиванка єднає Україну», а учні 1-4 класів «Бережи українське - носи вишиванку», втілюючи в композиції все своє бажання і прагнення швидкого закінчення бойових дій і мирного неба над головою.
Учні початкової школи прийняли участь у конкурсі малюнків «Рушничок єдності». В заходах взяли участь учні школи, педагогічний колектив та батьки.
На кінець свята всі разом виконали Гімн України та випустили в небо голубів Миру, яскраво пропагуючи мир в Україні.
День Перемоги
Гіркі уроки історії
Щорічно 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.
З цієї нагоди в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів класними керівниками 1-11 класів було проведено ряд тематичних заходів: виховні години на теми: «І в пам’яті і в серці», «Страшне лихоліття війни», «Забути цього неможливо» та «Уроки пам’яті людської», «Ти пам’ятай, ніколи не забудь».
У шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку «Жертви фашизму».
З метою вшанування жертв нацистських переслідувань та відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів 11 квітня 2018 року в Любимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено загальношкільний урок пам’яті «Гіркі уроки історії». Ведучі Білоус Тетяна, Гончарова Оля, Поливода Ельвіна познайомили присутніх з історією створення найбільших концтаборів – Освенцім, Освенцім-Бжезінка, Аушвіц-Біркенау, Собібор, Маутгаузен, Бухенвальд. З болем і щемом у юних серцях відбивалися картини, побачені під час перегляду фільму «Освенцім, як попередження людству». В кінці заходу була оголошена хвилина мовчання, як спомин про людей, які стали невинними жертвами жахливого пекла фашистських концтаборів.
Основним лейтмотивом виховних заходів була думка про те, що подвиг мучеників концтаборів – безсмертний, пам’ять про них, живих і мертвих, - нетлінна. Кожен із вихованців так чи інакше долучився до цих трагічних сторінок пам’яті, усвідомлюючи свою, бодай маленьку, роль у недопущенні подібного в майбутньому, у примноження добра на землі.
Хоробрі серця
Добровольці. Ті, хто стали солдатами, тому що того вимагав обов’язок боронити рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, хтось був студентом та кинув навчання.
Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт. Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. І відтепер 14 березня країна віддає шану їхньому подвигу, ця дата стала Днем українського добровольця.
У Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 14 березня 2018 року відзначали День українського добровольця. З цією метою для учнів 3-4 класів було проведено усний журнал «Хоробрі серця». Мета цього заходу – розвивати в учнів любов до України, почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну, почуття національної самосвідомості та громадянської активності, вироблення в учнів активної життєвої позиції.
Урочистий захід відкрила учитель початкових класів Гринцевич Олена Вікторівна, яка звернулася до школярів із закликом бути патріотами своєї країни, а це значить виявляти любов до свого народу, бути мужніми, гідними і відважними захисниками своєї Батьківщини, бо найбільше і безцінне багатство для кожної людини – це Батьківщина. Вітчизна, як і рідна мати – це наша доля, яка дісталася нам у спадок на всі випробування, на безперервну щоденну працю і свята. Хвилиною мовчання вшанували добровольців, які з перших днів війни сміливо захищали східний кордон України та не повернулися до рідних домівок та борців за свободу, які загинули під час Революції Гідності.
Міжнародний день рідної мови
Рідна мова… Вона така неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і луків, полів і лісів, духм’яний запах рідної землі. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова – це характер народу, його пам’ять, історія і духовна могутність.
Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року з метою захисту мовного і культурного різноманіття та багатомовності.
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2018 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було організовано проведення «Диктанту єдності».
Вчитель української мови і літератури Загорська Анжеліка Олександрівна залучила до написання диктанту «Без мови немає народу» учнів 5 та 6 класів. Також диктант писали учні 2 класу – вчитель Кобець Ірина Володимирівна, 3 класу – вчитель Гринцевич Олена Вікторівна та 4 класу – вчитель Мартиненко Альона Сергіївна.
У ході виконання письмової роботи учні долучилися до пізнання національної культури через рідне, вічне, полум’яне слово. Бо рідне слово – живильне джерело розвитку етнічної самобутності.
Пам’ятайте завжди. Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу. Намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ навколо стане кращим, добрішим.
Виховуємо патріота
В рамках проведення трьохденних польових зборів 07 лютого 2018 року в селищі Іванівка, завдяки співпраці освітянської громадськості з військовослужбовцями був проведений виховний, навчально-практичний масштабний захід для учнів випускних класів усього району – заняття з предмету Захист Вітчизни.
Активну участь в цьому навчанні прийняли учні 11 класу Любимівської загальноосвітньої школи під керівництвом вчителя Захисту Вітчизни Загорського Олега Антоновича
Метою заняття було забезпечення теоретичної і практичної підготовки для юнаків 11 класів з предмету Захисту Вітчизни.
Майбутні випускники змогли поглибити знання з медико-санітарної, вогневої і тактичної підготовки. Інструкторами на навчальних місцях були військовослужбовці українських збройних сил. Під супроводом викладачів предмету Захисту Вітчизни учні опановували навчальний матеріал теоретично і практично: повторили технічні характеристики стрілецької зброї, її матеріальну частину, відпрацювали навички з неповного розбирання та порядок збирання стрілецької зброї. Побачили екіпіровку військовослужбовців і ознайомилися з її багатофункціональністю та зручністю, приміряли її на собі.
Діти отримали можливість відчути на собі, що це таке і як воно бути військовим. Кожен учень відпрацював всі навчальні питання практично. Все заняття пройшло в патріотичній атмосфері, доброзичливій співпраці, на високому організаційному рівні.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення даного заходу.
Небесна сотня. Герої не вмирають
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому.
Гіркі події нашої новітньої історії не могли залишити байдужими учнів 4 класу під керівництвом вчителя Мартиненко Альони Сергіївни: 31 січня 2018 року в Любимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено виховний захід «Небесна сотня. Герої не вмирають».
Учні пригадали події, які відбувались на майдані, переглянули відеоролики з подій того часу. Хвилиною мовчання та віночком пам’яті закликали згадати усіх героїв, які поклали голови за наше майбутнє. А світлом священного вогню залишили пам’ять тим, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони завжди повинні жити в нашій пам’яті!
…І рани їхні вже їм не болять,
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…
Після цих слів залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної сотні.
Памятаємо героїв Крут
Історичні дати – не тільки пам'ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого.
В Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшов виховний захід «Памятаємо героїв Крут», який був проведений з учнями 1 класу та має за мету ознайомити учнів з історичним минулим нашої держави, виховувати патріотів України, любов до рідного краю, його минулого і сучасності.
Учні відвідали шкільну бібліотеку. Уважно слухали виступ бібліотекаря Тутової Оксани Вадимівни, яка розповіла про події, які відбулися на залізничній станції поблизу селища Крути. Ознайомила учнів з виставкою ілюстрацій на тему «Бій під Крутами». Учні 8 класу провели експрес-інформацію для першого класу «Пам’ятаємо героїв».
На кінець заходу класний керівник Подзолкова Галина Петрівна показала для учнів фрагмент відео «Балада про Крути». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв Крут.
Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити і захищати свою Батьківщину.
«Україно, моя Україно, я для тебе у світі живу»
«Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину»
В.Симоненко
Ці слова відомого українського поета стали епіграфом до свята в Любимівській загальноосвітній школі «Україно, моя Україно, я для тебе у світі живу», приуроченого до дня Соборності України. А підготували і провели цей урочистий захід маленькі українці, учні 5 класу.
…Україна – рідна священна земля наших дідів і прадідів. Тут ми народилися і виросли, тут народились і виросли наші батьки. Рідний край починається для кожного з нас з батьківського порога та маминої пісні. Народ наш прекрасний, він споконвіку шанував працю, хліб на столі, рушник на стіні. Ми здавна над усе любили волю. Як не любити таку країну, як не пишатися нею?! І саме слово «Батьківщина» співзвучне зі словом «батьки» - це найдорожчі люди для кожного із нас, це ті, хто дав нам життя, хто завжди поряд, хто піклується про нас.
А чи задумуємося ми над словами «День Соборності»? Соборність… Що воно означає? Чи завжди Україна була такою, якою вона є сьогодні? На всі ці запитання учні школи отримали ґрунтовні відповіді, відвідавши виховний захід. П’ятикласники ознайомили присутніх з історією виникнення свята Соборності України, з відомими українцями та цікавими фактами про Україну. Зворушливо звучали історичні повідомлення, патріотичні вірші та мелодійні народні пісні. Учениці Іванова Вікторія, Бардадим Ангеліна, Губар Вікторія та Гайдаєнко Наталя підготували цікаву композицію – зустріч двох дівчат «Західна і Східна Україна». Дівчатка обнімаються і звучать слова: «Ми – українки! Живемо у вільній і незалежній державі! Україна – єдина!»
Учні Бардюков Максим, Місяць Єгор, Романенко Кирило, Тутов Дмитро вдало показали мімікою і жестами німі загадки про відомих українців. Учениці Чакал Айше, Кобець Вікторія запропонували присутнім підібрати закінчення до українських прислів’їв та провели вікторину «Мій рідний край Україною зоветься». З цікавістю переглянули електронну презентацію «Соборна Україна – одвічна мрія народу».
Натхненно прозвучала пісня у виконанні групи дівчаток «Добрий день, матусю Україно!»
А на закінчення свята учні організували «живий ланцюг» від 1 до 11 класу як символ духовної єдності українського народу.
ПАМ'ЯТЬ ГОЛОДУ, ПАМ'ЯТЬ СЕРЦЯ
З метою поглибити знання учнів, про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу в Любимівській школі було проведено тематичний захід «Голодомор 1932-1933 років. Геноцид українського народу», яку підготовили і провели учні 6-7 класу. Учні розказали присутнім на прикладі долі однієї родини Петренків про кривавий злочин, здійснений урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території України. Це було продумане винищення нації.
Для вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні була оголошена хвилина мовчання. Всім присутнім була надана можливість переглянути відеосюжети документальних фільмів «Голодомор. Україна ХХ століття», «Спогади очевидців». На заході виступила педагог-організатор Бардадим Н.М., яка закликала переосмислити минуле, щоб цінувати незалежність Української держави, любити свій народ.
Наприкінці учні запалили свічки. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця.
Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно - надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!
День Гідності і Свободи
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Одне із молодих українських свят, має, тим не менш, непросту історію і подвійне значення.
З метою вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено уроки мужності «Вклоняємось усім Героям» (8, 9 класи, Рюмін Володимир Вікторович), «Згадаємо як все починалося» (11 клас, Загорська Анжеліка Олександрівна), виховні години «Революція гідності, як це було…» (4 клас, Мартиненко Альона Сергіївна), «Україна – країна Гідності і Свободи» (5 клас, Железняк Валентина Миколаївна). Учні переглянули документальний фільм «Революція Гідності: хоробрі серця» (1-11 класи, Бардадим Наталя Миколаївна). В шкільній бібліотеці організовано виставку літератури «Революція гідності…Пам’ятаємо. Знаємо. Не забудемо» (бібліотекар Тутова Оксана Вадимівна)
З метою вшанувати патріотизм і мужність громадян, які в листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, до Дня гідності та свободи 21 листопада 2017 року для учнів 6 і 7 класів вчитель Николина Олена Петрівна провела виховну годину «Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була».
Девізом заходу були слова «Ми тут. Ми всі. Ми є. Ми гурт. Єднаймося. Ми є той грунт подій майбутніх вирішальних».
Діти дізналися про історію створення цього свята, познайомимося з героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня. Наголошено на те, що Євромайдан об’єднав весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності нашої держави, її розвитку в європейському співтоваристві. Згадали про сотню активістів Майдану, які пожертвували найціннішим, що у них було – своїм життям. Героїв Майдану і воїнів-захисників України, які загинули за світле майбутнє України вшанували хвилиною мовчання. А на закінчення діти написали свої побажання нашій Батьківщині й прикріпили їх на карту.
В цей день хочеться згадати слова Тараса Григоровича Шевченка: «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля». Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.
Бажаємо усім нам миру, благополуччя, любові та достатку!
Мова – духовний скарб народу
Мова – мудра Берегиня, що не дала погаснути роду нашому українському на землі, зберегла волелюбність, гордість духу і віру в краще майбутнє. З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, як духовного потенціалу нації, 9 листопада в День української писемності та мови учні 6-9 класів долучилися до проведення ХVІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Захід розпочала вчитель української мови та літератури Загорська А.О. Вона запросила учнів до активної участі в написанні радіодиктанту, підвела підсумки у роботі в рамках Тижня української мови. Учениця 9 класу Тутова А. запропонувала презентацію «9 листопада – День української писемності». Мова – духовна скарбниця нації. Це не просто засіб спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається національний скарб.
Текст диктанту прочитав О.Авраменко. Наші пісні… Це був екскурс у славне багатство української пісні. І ми ще раз пересвідчились. Мова – це історія і сучасність. Мова витворюється в певній культурі. Це думка і почуття, звук і барва. Це кожна людина і весь народ.
Вшанування пам’яті жертв Великого терору
Цього року виповнюється 80 років від початку Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагненні до свободи, мільйони українців було закатовано у стінах НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
На виконання доручення заступника голови обласної державної адміністрації від 13 жовтня 2017 року № 8482/0-17/16 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років», з метою вшанування пам’яті жертв терору в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів педагог-організатор Бардадим Наталя Миколаївна провела загальношкільний виховний захід «А пам'ять священна» для учнів 5-11 класів. Учні обговорювали інформаційні матеріали, чітко і аргументовано, одностайно займали позицію засудження цього злочину радянської влади. На захід було запрошено Дорошенка Михайла Степановича, який в дитячому віці був свідком тих подій. Він поділився своїми спогадами про ті трагічні роки. Також учні школи зібрали спогади своїх рідних, бабусь та дідусів, які були очевидцями тих страшних часів і поділилися цими спогадами з присутніми. На завершення заходу було переглянуто документальний фільм «Роки страхіття та терору».
Класні керівники 1-11 класів провели виховні години, присвячені історичним подіям «Великого терору».
У шкільній бібліотеці організована виставка літератури «Трагічні сторінки історії українського народу» (бібліотекар Тутова Оксана Вадимівна). Учні школи активно брали участь у всіх запланованих заходах, щиро перейнялися і усвідомили трагізм тих подій.
А пам'ять священна...
Щоб по-справжньому любити свій рідний край, треба досконало знати його історію, пам'ятати всі сторінки життя своїх пращурів. А якщо врахувати, що наша багатостраждальна прадавня українська земля особливо багата на визначні події, що відіграли вагому роль і у світовій історії, то виникає нагальна необхідність зберегти та донести ці глибинні спогади до свідомості якомога більшої кількості людей.
Нам здається, що війна залишилась у минулому. Проте майбутні покоління не повинні забувати страшних подій минулих років чи ставитись до них надто легко. Як відомо, забуття може спричинити повторення. Про це кожен має пам'ятати передусім.
Так, до річниці визволення Іванівського району від німецько-фашистських загарбників, 27 жовтня у школі був проведений виховний захід "А пам'ять священна..." На заході був присутній Дорошенко Михайло Степанович, який був свідком подій у роки Другої Світової війни.
Нехай святиться у віках
в борні здобута незалежність
22 серпня в Любимівській загальноосвітній школі відбувся урок мужності «Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність». Головною метою заходу було ознайомити учні з минулим і сучасністю України; через поезію і пісні донести до їхніх сердець основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорсткість; виховувати в учнів усі якості громадянина, який братиме активну участь у формуванні майбутнього своєї держави, вміння співпереживати, свідому любов до Батьківщини, сприяти пробудженню національної свідомості, гордості за свій народ.
На виховний захід були запрошені: сільський голова Николин Зіновій Степанович, учасники бойових дій в зоні АТО Романчук Олександр Васильович, Шкарін Олексій Сергійович. Ведучі виховного заходу учні 9 класу Тутова Альбіна, Черниш Вероніка, Сенега Валентина знайомили підростаюче покоління з минулим та проводили аналогії з сучасним, розширювали знання про нашу Батьківщину – Україну. Вишняков Олександр, Бойко Микола, Кобець Денис, Мацко Марина, Бойко Тетяна, Коваленко Вікторія, Гончарова Ольга – читали вірші, в яких, доводили до свідомості учнів, що ми самі відповідаємо за долю нашої держави, що кожен українець повинен мати активну громадянську позицію щодо своєї історії та подій на сході України.
В ході заходу транслювалися
відеоролики О.Пономарьов «Заспіваймо пісню за Україну», К. Скрябіна «Не стидайся, то твоя земля..», Х. Панасюк «Прокидайся!..», гурт Мандри «Не спи,
моя рідна земля.», «Небесну сотню, Господи, прийми», «Героям війни на сході присвячується…», «Незалежність – це ти».
На фоні музики «Мамо, не плач..» була оголошена хвилина мовчання і запалений священний вогонь, як часточка вічної пам’яті, хто заради торжества справедливості жертвував собою.
В кінці виховного заходу звучали життєстверджуючі слова: «Ми - Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою. Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, завтрашніх господарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі і людяні».
Флешмоб 2017
9 Травня - День Перемоги
Герої не вмирають, а просто йдуть
Відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року № 69 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» 20 лютого 2017 року в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.
З метою гідного вшанування подвигу учасників Революції гідності, передусім увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які загинули від куль снайперів 21 лютого 2014 року, учасників антитерористичної операції на сході України, з метою належної уваги до національної пам’яті, патріотичного виховання молоді у Любимівській загальноосвітній школі в лютому 2017 року були проведені такі заходи:
- Інформаційні години «Герої не вмирають!» для учнів 1-10 класів, які розпочинались хвилиною мовчання у пам'ять тих, хто поклав своє життя за гідне майбутнє і свободу українського народу;
- Мітинг-реквієм «Герої не вмирають, а просто йдуть»;
- Загальношкільна виховна година «Я – патріот України»;
- Перегляд тематичних презентацій та відеороликів: «Зима, що нас змінила», «Небесна сотня», «Україна – територія свободи», відеофрагмент «Кліп про Україну», відео «Мир не без добрых людей», відео «Молитва за Україну».
- Тематична виставка літератури в бібліотеці школи «Герої Майдану».
20 лютого 2017 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся мітинг-реквієм «Герої не вмирають, а просто йдуть». На мітіингу були присутні учасник АТО Шкарін Олексій Сергійович та учні 5-10 класів. Активні учні Вишняков Олександр, Кобець Денис, Чабан Артем, Бойко Тетяна та Стоянова Ксенія читали вірші про Небесну Сотню та Революцію Гідності. Ведучі Рюміна Олена, Бойко Микола та Петровська Софія познайомили всіх присутніх з подіями, які відбувалися в Києві 18-20 лютого 2014 року. Учні та вчителі вшанували пам'ять загиблих Небесної Сотні хвилиною мовчання.
Було організовано перегляд презентації «Я - патріот України», звучали пісні про Україну: «Молитва за Україну», «Пливе кача по тисині», гурт «Вітер знає», кліп «Небесна сотня. Десяток небесних ангелів» та інші.
Присутні зробили висновок, що нашу свободу, яка далася такою дорогою ціною, треба берегти, і шанувати тих, хто за неї боровся і продовжує боротися.
Я люблю Україну
З метою поглибити знання учнів про Україну, про видатних українців, виховання почуття патріотизму, національної гідності, любові та поваги до історії Батьківщини та рідного краю 30 січня 2017 року було проведено гру «Я люблю Україну». Учасники гри, учні 5-10 класів, змагалися в конкурсах: «Українські свята», «Україна статистична», «Ця постать в історії», «Перекладач», «Пісенний». В змаганнях приймали участь дві команди «сині» та «жовті», між якими велась запекла боротьба . В кінці змагань кожна команда отримала по 27 балів. Змагання завершилося дружбою та добрим настроєм.
День Соборності України
20 січня 2017 року в школі пройшов урок–реквієм присвячений Дню Соборності України. Діти охоче читали патріотичні вірші, згадали сторінки історії нашої країни, переглянули відеоролики відомих співаків та гуртів: «Океан Ельзи» - «Не твоя війна», «Героям війни на сході присвячується»; «Мандри» - «Не спи моя рідна земле»; «Скрябін» - «Не стидайся»; Олександра Пономарьова «Прокидайся» та інші. Це свято приурочене об’єднанню українців східної і західної частини країни як ніколи актуальне в наші дні.